Serbest Meslek Sahipleri ve Devlet Memurları için

TEB Cetelem Kredi Koruma Hayat Sigortası vefat, tam ve daimi maluliyet, ayrıca sigortalının çalışma durumuna göre geçici iş göremezlik teminatlarını kapsamaktadır.

Geçici İş Göremezlik

Kaza veya hastalık sonucu geçici olarak malul kalınması durumunda devreye giren bu teminattan serbest meslek sahipleri, devlet memurları poliçe ile belirlenen limitler dâhilinde kredi taksitleri ödenir.

TEB Cetelem Kredi Koruma Hayat Sigortası sahibi olan ve yukarıdaki kapsamda yer alan herkese sunulan bu teminatlar ile sigortalının vefat etmesi durumunda kalan kredi borcunun poliçe şartları kapsamında ödemesi yapılır. Bu teminatlar hayat sigortası genel şartları dâhilinde çalışma statüsüne bağlı olmadan, tüm sigortalıları kapsar.

Tam ve Daimi Maluliyet

TEB Cetelem Kredi Koruma Hayat Sigortası sahibi olanlara sunulan bu teminatlar ile sigortalının veya tam ve daimi malul kalması durumunda kalan kredi borcunun poliçe şartları kapsamında ödemesi yapılır. Bu teminatlar hayat sigortası genel şartları ve poliçe özel şartları dâhilinde çalışma statüsüne bağlı olmadan, tüm sigortalıları kapsar.

Teminatlara ilişkin detaylar, istisnalar ve teminat limitleri ile ilgili lütfen bilgi formu, poliçe veya genel şartlara bakınız.


Çalışma şeklinizin değişmesi durumunda (bordrolu çalışan, ev hanımı, emekli, öğrenci) farklı teminatlar söz konusu olacağından lütfen ilgili çalışma statüsünde belirtilen teminat detaylarını inceleyiniz.

Serbest Meslek-Devlet Memurları