TEB ve BNP Paribas Grubu'ndaki Yerimiz

BNP Paribas Personal Finance ve TEB Holding A.Ş. ortaklığı olan TEB Finansman A.Ş. (TEB Cetelem), Türkiye’de 1995 yılından bu yana faaliyet gösteren bir finansman şirketidir. Şirketin %86 oranında hissesine sahip olan BNP Paribas Personal Finance, 30 ülkede, 29.000 çalışanı ile Avrupa’nın en büyük tüketici finansman şirketidir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB)

Türk Ekonomi Bankası, "TEB Grubu" nun ilk kuruluşu olup 1927 yılında faaliyete başlamıştır. TEB Grubu şirketlerinin büyük bölümünün kurucusu ve hissedarı konumundadır. 1980'lerde bankalar genellikle ülke çapına yayılmış geniş şube ağları ile hizmet sunarken, TEB, o dönemlerde ağırlıklı olarak dış ticaret finansmanı ve yatırım danışmanlığı konularındaki faaliyetleri ile tanınmıştır.

Ülkemizdeki Özel Bankacılık faaliyetlerinin öncülüğünü yapan Türk Ekonomi Bankası, Türk bankacılık sektöründeki saygın ve ayrıcalıklı konumunu, genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmetlerinin çeşitliliğinin yanı sıra, yatırım, finansal kiralama, factoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki iştirakleri ile sürdürmektedir.

TEB’in yüzde 84,25 oranındaki hissedarı TEB Holding A.Ş., 10 Şubat 2005 tarihinde dünyanın 6., Euro bölgesinin en büyük bankası olan ve 87 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklık; Türk finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından biri olan TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas’nın güç ve deneyimlerini birleştirdi. Bu ortaklık anlaşması ile BNP Paribas; TEB Yatırım, TEB Leasing, TEB Factoring, TEB Sigorta, TEB Portföy Yönetimi ve Amsterdam’da bir Hollanda bankası olarak faaliyet gösteren TEB NV’de pay sahibi oldu.

Daha fazla bilgi için: http://www.teb.com.tr

BNP Paribas Personal Finance

BNP Paribas Grubu’nun iştiraki olan BNP Paribas Personal Finance, tüketici kredileri ve konut finansmanı alanında faaliyet gösteren uzman bir tüketici finansman şirketidir. 29,000 çalışanı ile dünya çapında 4 kıtada ve 30 ülkede çalışmalarını sürdüren BNP Paribas Personal Finance, Fransa ve Avrupa pazarlarında lider konumdadır. BNP Paribas Personal Finance, Cetelem, Findomestic ve AlphaCredit markaları ile müşterilerine geniş yelpazeye sahip tüketici kredileri ürünleri sunmaktadır. Bu ürünler, satış noktalarında (mağazalar ve otomotiv yetkili satıcıları), yetkili aracılar yoluyla (brokerlar, emlakçılar, müteahhitler), müşteri hizmet merkezleri veya internet yoluyla sunulmaktadır. Buna paralel olarak, BNP Paribas Personal Finance, iş ortaklarının ticari stratejilerine özel olarak uyarlanmış ve hazırlanmış entegre kredi ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde know-how ve tecrübesini en etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir. BNP Paribas Personal Finance bu sebeple, bireysel ürünler, sigorta ve bankacılık sektörlerindeki firmalar için katma değer yaratan bir iş ortağıdır. Ayrıca, responsible credit® (sorumlu kredi) alanında da öncü konumdadır.

Daha fazla bilgi için: http://www.bnpparibas-pf.com - http://www.moncreditresponsable.com/