TEB Cetelem | Güvenlik

İnternet Tarayıcısı ve Cihaz Güvenliği

 

1.1. İnternet Tarayıcıları

İnternet tarayıcınızın güncelliği, TEB Finansman A.Ş. web sitesini hızlı ve güvenli kullanabilmeniz açısından son derece önemlidir.

Tarayıcınızın güncel olmaması durumunda, kurumsal web sitesi üzerinde yaptığınız işlemlerde ve sayfalar arası geçişte sorun yaşayabilirsiniz.

İnternet tarayıcınızın sürümünü, tarayıcınızda “Yardım/Araçlar” menüsündeki “Hakkında” seçeneğini kullanarak kontrol edebilirsiniz. 

  • Microsoft Internet Explorer 11 veya üzeri sürümler (sadece Windows 7 ve üzerindeki sürümlerde)
  • Microsoft Edge 75 veya üzeri sürümler
  • Google Chrome 65 veya üzeri sürümler
  • Mozilla Firefox  65 veya üzeri sürümler
  • Apple Safari 12


1.2. SSL Güvenlik Sertifikası

SSL Sertifikası, kişisel gizliliğiniz ve güvenliğinizi sağlayan, network üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren yazılımdır.

Güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız, TEB Finansman A.Ş. web sitesine girdiğinizde tarayıcınızın adres satırında kilit işareti olacaktır. https://www.tebcetelem.com.tr/  adresinin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına kilit ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizi kullanmak için herhangi bir linki tıklamak yerine https://www.tebcetelem.com.tr/ adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak giriş yapınız.

 

1.3. Antivirüs

Hem cep telefonlarınızda hem de kişisel bilgisayarlarınızda anti virüs, anti spyware ve kişisel firewall gibi koruma kalkanları kullanmaya özen gösterin. 

 

1.4. Güvenlik Uygulamaları

TEB Finansman A.Ş. internet sitesinde Online İşlemler menüsü ile mevcut müşteriler kurumsal web sitesi üzerinden yönlendirilmekte, TCKN ve güvenlik kodu girişi ile müşteriye tek kullanımlık SMS (OTP) mesajı gönderilmektedir. Sonrasında müşteri mesaj ile gelen güvenlik kodunu sisteme girerek oturum açmaktadır. Aynı kullanıcı birden fazla ekranda aynı anda oturum açamamaktadır.

Henüz TEB Finansman A.Ş. müşterisi olmayan kişiler Online Kredi Başvurusu aracılığı ile ön başvuru gerçekleştirebilmekte, kredi başvuru süreci anlaşmalı yetkili satıcılarımızda tamamlanabilmektedir.

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız