Araç Değer Koruma Sigortası

Araç Değer Koruma Sigortası

Araç Değer Koruma Sigortası, aracınızın çalınması ya da pert olması durumunda ürününüzün özelliğine göre, sigorta bedeli olarak belirtilen tutarı size ödeyen, böylelikle aracınızın fatura bedeli üzerinden sigorta poliçenizin teminatlarına göre finansal kaybınızı karşılayan sigorta ürünüdür.


Araç Değer Koruma Sigortası dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Araç Değer Koruma Sigortası'na ihtiyacınız var?

Aracınızın değeri yıllar geçtikçe aşınma payı ve piyasa koşullarındaki ekonomik değişimler sebebiyle değer kaybına uğrar. Aracınız çalındığında ya da pert olduğunda, kasko sigortanız size aracınızın sadece hasar anındaki piyasa değerini öder. Bu tutar yeni bir araç sahibi olmanız için yeterli olmayabilir. Bu sebeple kaskonun size ödeyeceği tutar finansal kaybınızı karşılamayacaktır.

Araç Değer Koruma Sigortası, sizi aracın çalınma ya da pert olma risklerine karşı koruyacak, kötü bir sürpriz ile karşılaştığınızda dilerseniz yeni bir araç satın almanız için size destek olacaktır. Poliçenizde yer alan araç bedeli ile kasko şirketinin ödediği tutar arasındaki farkı size poliçe koşulları dahilinde öder. (onarım masrafı, araç rayiç bedelinin %50 üzerinde olduğu hallerde size poliçe koşullarında ödeme yapar).

Mevcut kasko poliçesi ilk yıl aracın fatura bedelini öder, Araç Değer Koruma Sigortası ise aracın ilk yılını doldurmasından itibaren geçerli olmaya başlar (sıfır araçlar için).

Araç Değer Koruma Sigortası size ne kadara mal olur?

Araç Değer Koruma Sigortası’na kredi tutarınızdan ve sürenizden bağımsız olmak üzere sabit prim tutarı ödeyerek sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için yetkili satıcılarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hasar durumunda ne yapmalısınız?

  • Kasko firmanız ile irtibata geçiniz.
  • Kasko sağlayıcınız aracınızın pert kaydını onaylar ve size toplam ödeme ile ilgili bilgi verir.
  • Araç Değer Koruma Sigortanızın hasar bildirimini yapmak için BNP Paribas Cardif Sigorta'nın 444 98 76 no’lu çağrı merkezini arayıp poliçe numaranızı ve hasarla ilgili detayları bildiriniz.
  • Hasar kaydınız alındıktan sonra gerekli kontroller yapılır ve ihtiyaç duyulan evraklar hakkında size bilgi verilir.
  • BNP Paribas Cardif'e ulaşan evraklarınız incelenir.
  • Kasko kendi sigorta teminatına göre hasar ödemenizi yapar.
  • Hasarınız BNP Paribas Cardif tarafından onaylandığında poliçenizde yer alan teminatlara göre hasar ödemeniz gerçekleştirilir.

Poliçeniz başka bir araca transfer edilebilir mi?

Araç Değer Koruma Sigortası poliçenizi satın alacağınız başka bir araca ya da aracınızı sattığınızda alan kişiye transfer etmeniz mümkün değildir.

Araç Değer Koruma Sigortası hakkında daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Yetkili satıcılarımızla iletişime geçebilir veya hafta içi 08:30-19:00 saatleri arasında 444 98 76 BNP Paribas Cardif Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız