TEB Cetelem | Araç Değer Koruma Sigortası

Araç Değer Koruma Sigortası

Araç Değer Koruma Sigortası

Araç Değer Koruma Sigortası, aracınızın çalınması ya da pert olması durumunda poliçenizde sigorta bedeli olarak belirtilen tutarı size ödeyen, böylelikle aracınızın bedeli üzerinden sigorta poliçenizin teminatlarına göre gerçek değerini koruyarak finansal kaybınızı karşılayan sigorta ürünüdür.

 Araç Değer Koruma Sigortası dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Araç Değer Koruma Sigortası'na ihtiyacınız var?

Aracınızın değeri yıllar geçtikçe aşınma payı ve piyasa koşullarındaki ekonomik değişimler sebebiyle değer kaybına uğrar. Aracınız çalındığında ya da pert olduğunda, kasko sigortanız size aracınızın sadece hasar anındaki piyasa değerini öder. Bu tutar yeni bir araç sahibi olmanız için yeterli olmayabilir. Bu sebeple kaskonun size ödeyeceği tutar finansal kaybınızı karşılamayacaktır.

Araç Değer Koruma Sigortası, sizi aracın çalınma ya da pert olma risklerine karşı koruyacak, kötü bir durum ile karşılaştığınızda dilerseniz yeni bir araç satın almanız için size destek olacaktır.

Sıfır Km Araçlar İçin Teminat

Çalınma ya da pert olma durumunda, pert tarihinde aracın resmi distribütörü tarafından tavsiye edilen 0 km bedeli ile Kasko Sigorta Şirketi tarafından ödenen Tam Hasar Tazminat Tutarı arasındaki fark poliçenizde belirtilen teminat tutarları dahilinde ödenir.

İkinci El Araçlar İçin Teminat

Çalınma ya da pert olma durumunda, Araç İkinci El Bedeli ile Kasko Sigorta Şirketi tarafından ödenen Tam Hasar Tazminat Tutarı arasındaki fark poliçenizde belirtilen teminat tutarları dahilinde ödenir.

Araç Değer Koruma Sigortası, fatura bedeli 2.000.000 TL’ye kadar olan 0 km veya 2.el araçlar için geçerli olup faydalanmaya başlamak için bir muafiyet süresi bulunmamaktadır; poliçe, aracın satın alınma tarihinde devreye girer.

Aracın pert olması durumuda bir pert oranı şartı aranmaksızın Araç Değer Koruma Sigortası’ndan faydalanılabilir.Araç Değer Koruma Sigortası size ne kadara mal olur?

Araç Değer Koruma Sigortası’na kredi tutarınızdan ve sürenizden bağımsız olmak üzere sabit prim tutarı ödeyerek sahip olabilir, aylık taksitlerle kolayca ödemelerinizi gerçekleştirerek aracınızın maruz kalabileceği çalınma ve pert gibi riskleri koruma altına alabilirsiniz. Detaylı bilgi için yetkili satıcılarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Araç Değer Koruma Sigortası ne kadar süre ile geçerlidir?

Sigortanız 0 km aracınız için 3 yıl, 2. el aracınız için ise 2 yıl süre ile geçerlidir. Araç Değer Koruma Sigortası poliçenizi, satın alacağınız başka bir araca ya da aracınızı sattığınızda alan kişiye transfer etmeniz mümkün değildir.

Hasar durumunda ne yapmalısınız?

 

  • Kasko firmanız ile irtibata geçiniz.
  • Kasko sağlayıcınız aracınızın pert kaydını onaylar ve size toplam ödeme ile ilgili bilgi verir.
  • Araç Değer Koruma Sigortanızın hasar bildirimini yapmak için 444 98 76 numaralı BNP Paribas Cardif Sigorta Çağrı Merkezi’ni arayıp poliçe numaranızı ve hasarla ilgili detayları bildiriniz.
  • Hasar kaydınız alındıktan sonra gerekli kontroller yapılır ve ihtiyaç duyulan evraklar hakkında size bilgi verilir.
  • BNP Paribas Cardif'e ulaşan evraklarınız incelenir.
  • Kasko kendi sigorta teminatına göre hasar ödemenizi yapar.
  • Hasarınız BNP Paribas Cardif tarafından onaylandığında poliçenizde yer alan teminatlara göre hasar ödemeniz gerçekleştirilir.

 

Araç Değer Koruma Sigortası hakkında daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Yetkili satıcılarımızla iletişime geçebilir veya hafta içi 08:30-19:00 saatleri arasında 444 98 76 BNP Paribas Cardif Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Araç Değer Koruma Sigortası ek hizmetleri nelerdir?

 • Standart Araç Yıkama (İç – Dış): Ayda 1 kez ücretsiz

Kapsam dâhilindeki araçlar, uygun şampuan ve kullanımına uygun materyal, maksimum 150 bar basınçlı makineler ile suyun araca zarar vermeyeceği uzaklıkta tutularak yıkanmaktadır. Ardından uygun temizlik malzemesi ve ekipmanlarla iç temizlik tamamlanır. Kapsam dâhilinde ayda 1 defa ücretsiz olarak sunulur.

 •  Araç Dezenfeksiyon Hizmeti: Yılda 4 kez ücretsiz

Araç Dezenfeksiyonu: Araç Dezenfeksiyonu hizmeti, Sağlık Bakanlığı’nca onaylı, insan ve diğer canlıların sağlığına etkisi bulunmayan Nano Gümüş Dezenfekte Ürünü ile sağlanmaktadır.

 • Lastik Değişim İşçiliği Paketi

Lastik Değişim ve Tamir Hizmeti (Sadece İşçilik)

İhtiyaç olması durumunda lastik tamirini veya mevsim gerekliliği doğrultusunda lastik değişim işçiliği ücretini ve hizmetini karşılar. Aşağıdaki hizmetler yılda 1 (bir) defa tanımlanacaktır.

1. Mevsimsel Lastik Değişimi: Yazdan kışa, kıştan yaza geçiş döneminde yapılan lastik değişimidir.
2. Yeni Lastik Alınması Durumunda Değişimi: Var olan veya sipariş edilen lastiğin lastikçiye götürülerek değiştirlmesini sağlayan hizmettir. Lastiklerin lastikçiye götürülmesi müşteriye aittir. 
3. Lastik Oteli: Lastiklerin 6 ay boyunca saklanmasını sağlayan hizmettir.


Araç Değer Koruma Poliçesi kapsamında sağlanan Asistans Hizmetleri SAG Asistans Hizmetleri A.Ş. tarafından organize edilecek ve verilecektir.

 

Hizmetler, Sigortalı tarafından 0850 480 75 05 numaralı SAG Asistans Hizmetleri A.Ş. müşteri hattının aranarak hizmet talep edilmesi ile talep edilen bilgilerin temini halinde verilecektir.

 

Araç Değer Koruma Sigortası ürün özellikleri 20.12.2021 tarihinde yukarıdaki şekilde iyileştirilmiş olup, bu tarihten önce ürünü satın almış olan müşteriler de poliçelerindeki mevcut özelliklere ilave olarak bu özelliklerden yararlanabileceklerdir.

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız