TEB Cetelem | Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi taksitlerimi hangi kanallardan ödeyebilirim?

TEB ATM’lerinden 08:00 - 20:00 saatleri arasında, tüm TEB şubelerinden ve PTT Online Merkezlerinden mesai saatleri içerisinde, diğer bankalardan EFT yolu ile (EFT saatleri içerisinde) ödemelerinizi yapabilirsiniz.
Detaylı bilgi için Ödeme Yöntemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

IBAN numaranız nedir?

İstanbul Kurumsal Şube’de (0012) bulunan 1001258 numaralı hesabımıza ait IBAN numaramız ”TR61 0003 2000 0120 000 1001 258”dir.

IBAN numarası ile nasıl ödeme yapabilirim?

Havale ve EFT ödemelerinizde hesap numarası kısmına IBAN numaramızın (TR61 0003 2000 0120 000 1001 258) yazılması gerekmektedir. Müşterimizin sözleşme veya onay numarası ise açıklama alanında mutlaka belirtilmelidir.

Kredi ödemelerimi nasıl takip edebilirim?

Kredi taksit ödemeleriniz ve diğer işlemleriniz için "Online İşlemler" menüsünü ziyaret ederek ödemelerinizi takip edebilir veya (0216) 645 54 54 numaralı Müşteri Hizmetleri sesli yanıt sistemimizden bilgi alabilirsiniz.

Kredi taksit ödememi yapmama rağmen ödenmediği ile ilgili SMS geldi, ne yapmalıyım?

Kredi taksit ödemenizi TEB Şubelerinden online olarak gerçekleştirdikten hemen sonra, TEB dışındaki diğer bankalardan yaptığınızda yaklaşık bir saat içinde, PTT Online merkezlerinden yaptığınızda ise bir iş günü sonra tarafımıza yansımaktadır. "Online İşlemler" menüsüne tıklayarak “Hesap Hareketleri” bölümünden gerçekleştirdiğiniz ödemeleri takip edebilirsiniz. Hesap hareketleri bölümünden ilgili ödemenizin ulaştığını teyit ettiyseniz SMS bilgilendirmesini dikkate almamanızı önemle rica ederiz.

*Tüm talep ve sorularınız için musterihizmetleri@tebcetelem.com.tr adresimize e-posta göndererek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Kredi taksit ödememi yaparken fazla ödeme yaptım, nasıl tahsil edebilirim?

Sehven yatırdığınız fazla tutarın, istediğiniz bankaya ait IBAN numarasına iade edilmesi için iade formunu doldurarak (0216) 636 39 61 numaralı faksa göndermeniz ve (0216) 645 54 54 TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Bakiye İade Dilekçesi

Kredi taksit ödemeleri bitiminde yapılması gereken işlem / işlemler nelerdir?

Son taksit ödeme tarihiniz ya da erken kapama işlem tarihinizden bir iş günü sonra, “Online İşlemler” menüsünden kredi vadenizin bittiğine ve borcunuz kalmadığına dair "Borcu yoktur" yazısını (İbraname) çıktı olarak alabilirsiniz.

Kredim bittiğinde sözleşmemi nereden iade almalıyım?

Kredi taksit ödemeleriniz tamamlandığında herhangi bir evrak veya sözleşme iadesi almanıza gerek bulunmamaktadır. Son taksit ödeme tarihiniz ya da erken kapama işlem tarihinizden bir iş günü sonra, “Online İşlemler” menüsünden kredi vadenizin bittiğine ve borcunuz kalmadığına dair "Borcu yoktur" yazısını (İbraname) çıktı olarak alabilirsiniz.

Aracım üzerindeki rehini nasıl kaldırabilirim?

Kredinize ait tüm borcunuz ödendikten sonra araç üzerindeki rehin, ödeme yaptığınız günün gecesi otomatik olarak kaldırılacaktır.

Ödeme planınızda yer alan son kredi taksit tutarının ödemesinin yapılması durumunda ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmadan rehin süreciniz otomatik tamamlanacaktır.

Erken kapama işleminizi takiben aynı gün kredinizin kapanabilmesi, işlemlerinizin hızlıca sonuçlanabilmesi amacı ile ödeme yaptığınıza dair işlem dekontu ile kapama talebinizi (0216) 636 39 61 numarası üzerinden faks yoluyla veya musterihizmetleri@tebcetelem.com.tr adresimize e-posta ile iletmenizi önemle rica ederiz.

Araç kredinizi, Eylül 2010 tarihi ve öncesinde kullandıysanız rehin kaldırım işlemleri manuel yapılacak olup gerekli evraklar kargo ile adresinize gönderilecektir. Rehin kaldırım işlemi için ruhsatınızın tüm sayfalarının fotokopisi (0216) 636 39 61 numarası üzerinden faks yoluyla veya musterihizmetleri@tebcetelem.com.tr adresimize e-posta ile gönderilmelidir. Rehin kaldırımı için hazırlanacak evraka ait ödenecek tutarın bilgisine; “Hizmetler ve Ücretler” menüsünden ulaşabilir, konuyla ilgili sorularınızı musterihizmetleri@tebcetelem.com.tr e-posta adresimize iletebilirsiniz.

Kredinin erken kapatılabilmesi için ne yapılması gerekir?

"Online İşlemler" menüsünden veya (0216) 645 54 54 numaralı TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri sesli yanıt sistemi üzerinden günlük olarak öğrenebileceğiniz kredinize ait kapama bakiyesinin sözleşme numaranız ile ilgili bankadan ödemesi yapılmalı ve işlem dekontunun (0216) 636 39 61 numarası üzerinden faks yoluyla veya musterihizmetleri@tebcetelem.com.tr adresimize e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Dilerseniz "Online İşlemler" menüsünde yer alan Erken Kapama bölümünden, belge göndermeye gerek kalmadan ilgili kapama kaydınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Ara ödeme yapılabilir mi?

Kredinize ait ödeme planı dahilinde ara ödeme ve/veya ara ödemeler yapabilirsiniz. Ödemelerinizi kredi taksitlerinizi ödediğiniz hesap numarası üzerinden gerçekleştirip, Tüketici Ara Ödeme Talimatı'nı doldurup imzalı halini tarafımıza iletmeniz halinde en geç iki iş günü içinde yapılandırmanız sonuçlandırılacaktır. Detaylı bilgi almak için lütfen (0216) 645 54 54 numaralı TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri’ni arayınız.

Tüketici Ara Ödeme Talimatı

Yapılan vade değişikliği işleminde masraf var mı, taksitlerimde değişiklik olur mu?

Detaylı bilgi almak için (0216) 645 54 54 TEB Cetelem Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya masraf bilgisi için “Hizmetler ve Ücretler” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Hizmetler ve Ücretler için tıklayın

Envanter kaydı evrakı nedir? Envanter kaydı evrakımı nasıl gönderebilirim?

KKDF muafiyetli taşıt kredinize konu aracın plakası, araç ya da fatura bedeli, amortisman süresi bilgilerini içerecek şekilde oluşturacağınız dokümanın çıktısı mali müşavir tarafından imzalanmış; amortisman ya da demirbaş listesinin veya noter onayı görülecek şekilde Yevmiye Defteri, Envanter Defteri, Defter-i Kebir, İşletme Defteri, Serbest meslek kazanç defterlerinden birinin işletme açılış sayfası ile yine noter onayı görülecek şekilde Yevmiye Defteri, Envanter Defteri, Defter-i Kebir, İşletme Defteri, Serbest meslek kazanç defterlerinden birinin içindeki sabit kıymetin (araç bilgilerinin) kayıtlı olduğu muhasebe sayfasının tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. KKDF muafiyetli araç kredisi ile ilgili envanter kaydı evrakınız/evraklarınızı faks veya e-mail yoluyla tarafımıza gönderebilirsiniz. Aşağıda envanter kaydı evrakınızı göndermeyi tercih ettiğiniz yönteme göre iletişim bilgileri yer almaktadır:

Telefon No: (0216) 645 54 54

Faks No: (0216) 636 39 61

E-posta: backofficemail@tebcetelem.com.tr

Müşteri Hizmetleri’ne nasıl ulaşabilirim?

TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri’ne (216) 645 54 54 numaralı telefondan hafta içi her gün 08:30 – 17:30 saatleri arasında veya musterihizmetleri@tebcetelem.com.tr adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Ayrıca “Online İşlemler” menüsüne tıklayarak krediniz hakkında günlük erken kapama bakiyesi, ödeme planı, hesap hareketleri, rehin durumu, borcu yoktur yazısı gibi bilgilere 7/24 kolaylıkla ulaşabilir, iletişim bilgilerinizi güncelleyebilir, işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri’nden şifre nasıl gelecek, gelmez ise ne yapılması gerekir?

Şifre, bireysel kredi kullanmış müşterilerimiz için sistemde kayıtlı cep telefonu numarasına sesli yanıt sistemini ilk aramada otomatik gönderilmektedir. Şifre cep telefonu numaranıza ulaşmıyor ise numaranız hatalı kaydedilmiş ya da güncel olmayabilir. İletişim Formu'ndan “Adres - Telefon Bilgisi Güncelleme” seçeneği seçilerek formu doldurup gönder tuşuna basmanız halinde mesai saatlerimiz içinde sizinle iletişim sağlanacak ve gerekli güncellemeler görüşme esnasında yapılacaktır.

Yanlışlıkla kredi hesabıma para yatırdım, ne yapabilirim?

Sehven yatırdığınız fazla tutarın, istediğiniz bankaya ait IBAN numarasına iade edilmesi için iade formunu doldurarak (0216) 636 39 61 numaralı faksa göndermeniz ve (0216) 645 54 54 TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Bakiye İade Dilekçesi

Kredi taksitimi başka bir kişinin kredi hesabına gönderdim, ne yapabilirim?

Yapmış olduğunuz ödemenin kredi hesabınıza aktarılabilmesi için virman dilekçesini doldurarak (0216) 636 39 61 numaralı faksa göndermeniz ve (0216) 645 54 54 TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Virman Dilekçesi

Kredi koruma hayat sigortası olan kredi sahibinin vefat etmesi, işine son verilmesi veya tehlikeli hastalığa yakalanması durumunda ne yapılmalıdır?

Kredi koruma hayat sigortası teminatlarından olan vefat, istem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik, tehlikeli hastalık durumlarından biri gerçekleşirse 444 98 76 numaralı BNP Paribas Cardif Müşteri İletişim Merkezi aranmalı veya http://bnpparibascardif.com.tr/koruma#tazminat-odemesi linkinde yer alan ilgili evraklar doldurularak BNP Paribas Cardif’e teslim edilmelidir.

Ürünle ilgili detaylı bilgi için “Sigorta Ürünleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aracımın hasar görmesi/çalınması ya da pert olması durumlarında Araç Değer Koruma Sigortamdan yararlanmak için ne yapmalıyım?

Sigorta şirketiniz aracın hasar durumunu/pert olduğunu açıklayan dilekçeyi (0216) 636 39 61 numarası üzerinden faks yoluyla veya Kredi Sonrasi Hizmetler birimimize backofficebirimi@tebcetelem.com.tr adresine e-posta ile göndermeli ve muvafakatname talep etmelidir. İlgili sigorta şirketinden tarafımıza ulaşan muvafakatnameye istinaden sigorta şirketi ile gerekli yazışmalar yapılarak kredi kapama tutarı iletilir, sigortadan gelen ödemeye istinaden kredi kapatılır.

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız