TEB Cetelem | 2. El Taşıt Kredisi

2. El Taşıt Kredisi

2. El Taşıt Kredisi TEB Cetelem 2. El Taşıt Kredisi, hızlı ve kolay bir biçimde kredi kullanma imkanı sağlayarak, hayallerinizdeki ikinci el araca en kısa sürede kavuşmanıza destek olur. Tek noktadan iş modeli ile aracınızı almak istediğiniz noktada taşıt kredisi başvurusunda bulunabilir, herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duyulmadığı takdirde sadece dakikalar içinde krediniz değerlendirilir ve aynı hızla aracınıza sahip olabilirsiniz.

TEB Cetelem ikinci el taşıt kredisi ile, BMW, BMW Motosiklet, Citroen, DS, Fiat, Ford, Hyundai, Jaguar, Kia, Land Rover, Mazda, Mini Cooper, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SsangYong, Subaru, Toyota, Volvo gibi çok sayıda marka araca anlaşmalı satış noktalarında hızlı ve kolay biçimde sahip olabilirsiniz.

2. El araç kredilerinde model yılına göre uygulanan vadeler ve kullandırılacak maksimum kredi tutarı yüzdelerine ilişkin kriterler aşağıdaki gibidir:

Model Yılı Yaş Maksimum Vade Max. Kredilendirme Oranı
2012 10 24 %60 *
2013 9 36 %60 *
2014 8 48 %60 *
2015 - 2022 7 - 0 48 %70 *

*Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 22/02/2022 tarihinde yayımlanan Karar gereğince; başvuru yapılabilecek maksimum kredi anapara ve vadeleri, aracın fatura değeri 400.000 TL ve altında ise %70 ve 48 ay, aracın fatura değeri 400.001 TL - 800.000 TL arasında ise %50 ve 36 ay, aracın fatura değeri 800.001 TL – 1.200.000 TL arasında ise %30 ve 24 ay, 1.200.001 TL - 2.000.000 TL arasında ise %20 ve 12 aydır. Araç fatura değeri 2.000.000 TL üstü araçlar için bireysel kredi kullanılamaz. Kredilerde vade kuralları hususi amaçlı başvuruları kapsamakta olup başvuru yapılabilecek maksimum kredi tutarına ilişkin kurallar hususi amaçlı binek araçların finansmanında geçerlidir. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.

 

2. El araçlar için faiz oranı
3 - 48 ay %2,59 - %4,20


Dilerseniz hemen şimdi online olarak kredi başvurunuzu yapabilir, dilerseniz anlaşmalı Yetkili Satıcılarımızı ziyaret ederek aynı kolaylıkla kredinizi alabilirsiniz. Her iki seçenekte de TEB Cetelem’in pratik, hızlı ve güvenli kredi süreci ile hayalinizdeki aracın keyfini sürmeye başlarsınız.

ONLINE KREDİ
BAŞVURUSU
YETKİLİ SATICI
LİSTESİ

 

2. El Taşıt Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Krediye konu aracın ekspertizi mutlaka uzman bir kuruma veya kişiye yaptırılmalıdır.

  • Garantisi var mı?
  • Geri alım garantisi var mı?
  • Motor, şanzıman, mekanik daha önce açılmış mı?
  • Servisler, sahibinden satılan araçlar için sonrasında çıkabilecek sorunlardan dolayı ekspertiz yapmamayı tercih edebilirler. Aracınızı güvendiğiniz bir garaja ya da ustaya gösterin.

2. En son bakımının ne zaman yapıldığı kontrol edilmelidir.

3. Bakımların nerede yaptırıldığı alım öncesinde mutlaka öğrenilmelidir.

4. Aracın yedek anahtarı var mı?

5. Kredi kullanacaklar için Kasko Değeri yüksek olan araçlar avantajlı olacaktır.

6. Aracın km’si ile oynanmamış olması önemlidir. Bunun mevcut koşullarda anlaşılması zordur, anlayabilmek için;

5664’e SMS göndererek aracın hasar alıp almadığını, araç detay bilgilerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hangi tarihte ve kaç km’de bakım yapıldığı bilgisine de ulaşabilir, son km bilgisi ile aracın mevcut km’sini karşılaştırarak değişimleri fark edebilirsiniz.

7. Noter satışı aşamasında problem yaşamamak için öncesinde e-devlet aracılığıyla araçta rehin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

8. Yeni sistemde noterden satış yapılmakta, geçici tescil alınmakta, bir ay sonrasında araç ruhsatı ev adresine gönderilmektedir.

9. 2. el aracınızı 2. el otomobil satışı konusunda uzman kurumsal firmaları tercih etmelisiniz.

* Bu bilgiler öneri maksatlı hazırlanmış olup herhangi bir resmi öneri niteliği yoktur.

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız