TEB Cetelem | Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri#1millionhour2help

Çalışanlarımızın katılımıyla BNP Paribas Grubu’nun dünya çapında başlattığı #1MillionHours2Help programını tüm sene boyunca uyguladık. Mesai saatlerimiz içerisinde konunun uzmanı STK’lar ile işbirliğinde bulunarak, farkındalık yaratmak ve daha iyi bir gelecek için 550 saat gönüllülük çalışmasında bulunduk.

Çocuk Eğitim Derneği

Dernek ziyaretimizde işitme engelli bireylerin hayatta yaşadığı zorluklar hakkında bilgi edinip, işitme engelli öğretmen tarafından verilen kısa bir işaret dili eğitimi aldık. Eğitimin ardından çocuklarla zeka ve el becerilerini geliştirmeye yönelik bir etkinlikte bir araya gelerek keyifli vakit geçirdik.

Barınak Ziyaretleri

Haçiko Derneği aracılığıyla Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek hayvanlar için en önemli ihtiyaç olan sevgimizi onlara gösterdik. Şirket içinde düzenlediğimiz mama bağışı kampanyası ile topladığımız mamalarla onları sevindirdik.

Rehber Köpek Derneği - İki Gözüm Projesi

İki Gözüm projesinde Rehber Köpek Derneği’nin yönlendirmesiyle Zorlu AVM yemek katında broşür dağıttık. Rehber köpekler için gönüllü aile bulma, dernek hakkında farkındalık yaratma ve sosyal medya hesaplarının desteklenmesi için faaliyette bulunduk.

15. Runatolia Maratonu’nda Yol Arkadaşı Olduk

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği ile ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmelerini sağlamak amacıyla, “Yol Arkadaşım Olur musun?” projesini yürüterek akülü tekerlekli sandalye alımı için bağış topladık. Proje için en yüksek bağışı toplayan 3. şirket olduk.

TEMA Vakfı Projesi

TEMA Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz Sosyal Sorumluluk Projesi ile Belgrad Ormanı’nda 200 kilogram çöp toplayarak çevrenin temizlenmesine katkıda bulunup farkındalık yaratmaya çalıştık.


Bir Dilek Tut Projesi

Bir Dilek Tut etkinliği ile 6 yaşındaki arkadaşımızın yatak odası dileği için çıktığımız yolda hayallerini birer birer gerçekleştiriyoruz. Kardeşleriyle beraber gerçekleştirdiğimiz Darıca Hayvanat Bahçesi ziyaretinde birlikte güzel bir gün geçirdik.


Çorbada Tuzun Olsun Projesi

Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile gerçekleştirdiğimiz Sosyal Sorumluluk Projesi ile evsizlik sorunu ile mücadele eden ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımına destekte bulunarak çalışanlarımızda ve toplumda farkındalık yaratmaya çalıştık.

 

40. İstanbul Maratonu’nda Buldan Vakfı için Koşu

TEB Cetelem olarak Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda Buldan Vakfı için koştuk. ‘Kızımız Okuyacak’ Projesi ile başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrencilerin üniversite eğitimlerine burs sağlamak için bağış topladık.


Her Çocuk Bir Masal Projesi

Yuva Derneği ile planladığımız ‘Her çocuk bir Masal’ projesi kapsamında 12 gönüllümüz ile Yuva Derneği’nin Ümraniye merkezinde resim çizme ve masal okuma etkinliği gerçekleştirdik. Yaşları 8-12 arası değişen yaklaşık 50 çocuğa etkinlik sonunda bayram hediyeleri verilerek hem eğitici hem de keyifli vakit geçirmelerini sağladık. Ayrıca kodlama sınıfı açılması için de derneğe maddi bağışta bulunduk.

Umutlu Kutular Projesi

KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) ile planladığımız ‘Umutlu Kutular’ projesi için  hastanede çocuklarının yanında refakatçi kalan ailelere teslim edilmek üzere 400’er adet ürün paketledik.

Bodrum Sağlık Vakfı’na Destek

Bodrum Sağlık Vakfı’na destek olmak için Turgutreis Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki kardeşlerimize hediye ve lokum dağıttık.

 

Antalya’da Okul Boyanması ve Park Kurulumu

TEB Cetelem olarak TOÇEV ve Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak Antalya’da bir ilkokula katkıda bulunduk. Antalya’nın bir köyündeki ilkokulun duvarlarını tüm şirket çalışanlarımızla birlikte boyayıp burada çocukların oynayıp eğlenmesi için oyun parkının kurulumuna destek olduk.


TEB Cetelem’den Bayram Hediyesi

Bir ülkenin geleceğini şekillendiren en önemli unsurlardan birinin eğitim olduğu bilinciyle hareket eden TEB Cetelem çalışanları olarak, 2015 yılı Kurban Bayramı’nda Van Erciş İlkokulu’ndaki öğrenci kardeşlerimize bayram hediyesi olarak gönderdiğimiz kırtasiye malzemeleri ile okul ihtiyaçlarına katkıda bulunduk, çeşitli oyuncaklar ile sevgilerine ortak olma şansını yakaladık.

Van'da bir "TEB Cetelem Bilgisayar Laboratuvarı"

Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Van’da bir okulumuza bilgisayar laboratuvarı kurmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Vanlı kardeşlerimizin hem eğitimlerine katkıda bulunmak hem de dünyayı keşfetmelerini sağlayacak bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Yapılan araştırmalar sonucunda Van Çaldıran İlköğretim Okulu ile irtibata geçtik. Bilgisayar laboratuvarı kurabilmemiz için bize boş olan bir odalarını tahsis ettiler. Artık Van’daki kardeşlerimiz TEB Cetelem Bilgisayar laboratuvarı’nda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor, ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşabiliyorlar.

 

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız