TEB Cetelem | Hakkımızda

Biz Kimiz?

1995 yılında kurulan ve finansman sektöründe faaliyet gösteren TEB Finansman A.Ş. (TEB Cetelem), 2007 yılından bu yana TEB ve BNP Paribas iştiraki olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Taşıt kredisi alanında uzmanlaşan TEB Cetelem, Türkiye’nin seçkin otomobil markaları ile kurduğu iş ortaklıkları ile müşterilerine sıfır ve ikinci el otomobiller ve motosikletler için taşıt kredisi sunmakta; “satış noktasından hizmet” iş modeli ile müşterilere araçlarını satın aldıkları noktada kredi kullanma imkânı ve kolaylığı sunmaktadır.

TEB Cetelem, BNP Paribas Personal Finance S.A. global ortağının katkıları ile finansman faaliyetine dair uluslararası arenadaki uygulamaları Türkiye pazarına uyarlamakta ve Türk otomotiv sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktadır.

 

TEB ve BNP Paribas Grubu'ndaki Yerimiz

TEB Finansman A.Ş. (TEB Cetelem), Avrupa’nın en büyük tüketici finansman şirketi olan BNP Paribas Personal Finance ve Türkiye’nin en köklü finans kurumlarından TEB Holding A.Ş. ortaklığıdır.


Türk Ekonomi Bankası (TEB)

Türk Ekonomi Bankası, TEB Grubu’nun ilk kuruluşu olup 1927 yılında faaliyete başlamıştır. TEB Grubu şirketlerinin büyük bölümünün kurucusu ve hissedarı konumundadır. 1980'lerde bankalar genellikle ülke çapına yayılmış geniş şube ağları ile hizmet sunarken; TEB, o dönemlerde ağırlıklı olarak dış ticaret finansmanı ve yatırım danışmanlığı konularındaki faaliyetleri ile tanınmıştır.

Ülkemizdeki Özel Bankacılık faaliyetlerinin öncülüğünü yapan Türk Ekonomi Bankası, Türk bankacılık sektöründeki saygın ve ayrıcalıklı konumunu, genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmetlerinin çeşitliliğinin yanı sıra, yatırım, finansal kiralama, faktoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki iştirakleri ile sürdürmektedir.

TEB, 10 Şubat 2005 tarihinde, bugün varlık yönetiminde dünyanın 7., Euro bölgesinin 1. bankası olan ve 74 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile stratejik ortaklık anlaşması imzalamıştır. Türk finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas’nın güç ve deneyimlerini birleştiren bu stratejik ortaklık anlaşması ile BNP Paribas, halen faaliyet gösteren TEB Yatırım, BNP Paribas Leasing Solutions, TEB Faktoring, TEB Portföy Yönetimi ve TEB Kosova’da pay sahibi olmuştur.

Daha fazla bilgi için: http://www.teb.com.tr


BNP Paribas Personal Finance

BNP Paribas Grubu’nun iştiraki olan BNP Paribas Personal Finance, 33 ülkede, 19.000 çalışanı ile Avrupa’nın en büyük tüketici finansman şirketi olup TEB Finansman A.Ş. (TEB Cetelem)’in %86 oranında hissesine sahiptir. Tüketici kredileri ve konut finansmanı alanında faaliyet gösteren uzman bir tüketici finansman şirketi olan BNP Paribas Personal Finance; Cetelem, Findomestic ve AlphaCredit markaları ile müşterilerine geniş yelpazeye sahip tüketici kredi ürünleri sunmaktadır. Bu ürünler, satış noktalarında (mağazalar ve otomotiv yetkili satıcıları), yetkili aracılar yoluyla, müşteri hizmet merkezleri veya internet yoluyla sunulmaktadır. Buna paralel olarak, BNP Paribas Personal Finance, iş ortaklarının ticari stratejilerine özel olarak uyarlanmış entegre kredi ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde tecrübesini en etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir. BNP Paribas Personal Finance bu sebeple, otomotiv sektöründeki firmalar için katma değer yaratan bir iş ortağıdır.

Daha fazla bilgi için: http://www.bnpparibas-pf.com

Dernek Üyeliklerimiz

Bağlı Olduğumuz Kamu Otoriteleri, Meslek Kuruluşları ve Mevzuatlar

Finansal Kurumlar Birliği 

BDDK 

TBB Risk Merkezi 

SPK 

BDDK mevzuat 

SPK Mevzuat 

 

Kaydınız Başarılı

Ana Sayfaya Dön

Hata

Güvenlik kodunu yazınız