Araç Değer Koruma Sigortası nedir?

Araç Değer Koruma Sigortası, aracınızın çalınması ya da pert olması durumunda ürününüzün özelliğine göre, sigorta bedeli olarak belirtilen tutarı size ödeyen, böylelikle aracınızın fatura bedeli üzerinden sigorta poliçenizin teminatlarına göre finansal kaybınızı karşılayan sigorta ürünüdür.

Araç Değer Koruma Sigortası dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.

Aracınızın değeri yıllar geçtikçe aşınma payı sebebiyle değer kaybına uğrar. Aracınız çalındığında ya da pert olduğunda, kasko sigortanız size aracınızın fatura bedelini değil, sadece hasar anındaki piyasa değerini öder. Bu tutar yeni bir araç sahibi olmanız için yeterli olmayabilir. Bu sebeple kaskonun size ödeyeceği tutar finansal kaybınızı karşılamayacaktır.

Araç Değer Koruma Sigortası aracın çalınma ya da pert olma risklerine karşı koruyacak, kötü bir sürpriz ile karşılaştığınızda dilerseniz yeni bir araç satın almanız için destek olacaktır (tamir masrafı, araç rayiç bedelinin belli bir oran üzerinde olduğu hallerde sabit yâda teminatınıza göre size ödeme yapar).

Mevcut kasko poliçesi ilk yıl aracın fatura bedelini öder, Araç Değer Koruma Sigortası ise aracın ilk yılını doldurmasından itibaren geçerli olmaya başlar (sıfır araçlar için).

Araç Değer Koruma Sigortası’na kredi tutarınızdan ve süresinden bağımsız olarak sahip olabilirsiniz. Araç Değer Koruma Sigortası priminiz, poliçenizin özelliğine göre sabit bir tutar olabileceği gibi satın aldığınız aracın markasına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgiyi bayi satış temsilcimizden alabilirsiniz.

  • Kasko firmanız ile irtibata geçiniz.
  • Kasko sağlayıcınız aracınızın pert kaydını onaylar ve size toplam ödeme ile ilgili bilgi verir.
  • BNP Paribas Cardif Sigorta'yı arayıp poliçe numaranızı ve hasarla ilgili detayları bildiriniz.
  • Hasar kaydınız alındıktan sonra gerekli kontroller yapılır, sizden istenen evraklar incelenir.
  • Kasko size toplam hasar ödemenizi yapar
  • Hasarınız BNP Paribas Cardif tarafından onaylandığında poliçenizde yer alan teminatlara göre hasar ödemeniz gerçekleştirilir.

Araç Değer Koruma Sigortası poliçesini satın alacağınız başka bir araca ya da aracınızı sattığınızda alan kişiye transfer etmeniz mümkün değildir.

Bayi satış temsilcisine danışabilir ya da hafta içi 08:30-19:00 saatleri arasında 444 98 76 BNP Paribas Cardif Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Araç Değer Koruma